אם יש לכם משרד יפה בוודאי סידרתם איזו שהיא פינת המתנה. פינה נחמדה שבה הלקוחות שלכם ימתינו וינוחו עד שתוכלו להתפנות אליהם. זה יכול להיות חדר שלם שבו ימתינו לכם הלקוחות או השותפים העסקיים, אבל כאמור, זו יכולה להיות גם פינה באיזו חדר ולא החדר כולו.

כורסאות המתנה הם חלק אינטגראלי באותה פינה או חדר המתנה. הרי לא ניתן ללקוחות/שותפים להמתין בעמידה ליד הבירזייה. מדובר במשרד מכובד. אנחנו שואפים שימתינו לנו בנוחות וברגיעה ולא על הרגליים, עומדים. לכן חשוב לרכוש כורסאות המתנה נוחות ולא לשים כסאות ארעיים מפלסטיק או כיסא ים. זה גם אומר משהו עלינו כמשרד וגם משדר דבר או שתיים על ההישגים שלנו.

אז איך בוחרים כורסאות המתנה  למשרד שלנו? בשורות הבאות ננסה לענות תוך שאנחנו נותנים לכם כיוונים למחשבה ואפשרויות לבחור מהן. בסופו של יום ההחלטה היא שלכם.

כורסאות המתנה

לבחור נכון כורסאות המתנה:

יש כמה פרמטרים שחייבים לקחת בחשבון כאשר אנחנו משבצים כורסאות המתנה  במשרד שלנו, ואין זה משנה אם מדובר במשרד בבית או משרד בבניין משרדים.

שלב ראשון צריך להבין היכן פינת ההמתנה. תחילה יש לקבוע היכן תהיה פינת ההמתנה שלנו. ליד מנהלת המשרד? ליד בר המים? מרגע שהחלטתם תוכלו להבין מה גודלה ומידותיה ולפי זה להתכוונן על גדול כורסאות הישיבה. אם יש לכם פינה גדולה תוכלו לשלב כורסאות גדולות אם היא קטנה כדאי להעדיף כורסאות קטנות יותר.

שלב שני, התבוננות בעיצוב הכללי והפרטני של המשרד. חשוב שתהיה הלימה בין העיצוב של המשרד לבין חדר ההמתנה. אם המשרד הוא היטקיסטי חפשו כורסאות בעיצוב דומה. אם המשרד הוא ביתי או כפרי חפשו כורסאות המתנה מתאימים, למשל פרחוניים או בעלי בד בצבעים חמים יותר. מאוד לא מומלץ לשלב יותר מדי סגנונות במשרד נתון כי יש להתייחס אליו במקשה אחת, שמסר אחיד שאנחנו רוצים להעביר.

שלב שני הוא נוחות. אסור להתפשר על נוחות בשום אופן. זה עוד חלק מהמסר שאנחנו רוצים להעביר – מסר של נוחות ורגיעה. זו פינה שבה ממתינים לנו אסור שהיא תהיה לא נוחה ותעורר את הממתינים לקום או להסתובב.

שיהיה בצלחה עם הפינה החדשה!